EVET HEMŞİNLİYİM

Re: EVET HEMŞİNLİYİM

Postby ferahzade » 29 Dec 2008, 00:06

Kopeli "hakaret etmedim" diyorsa bunu dikkate almak gerekir... Kolpa: İtalyanca yalan, dolan anlamına gelen bir kelimeymiş... Ben ilk defa duydum.... İlk defa bu forumda duyduğum bir kelime.. Kelimenin tam anlamı "yalan, dolansa" Türkçe karşılığı "yalan ermeniler" olur ki bu zaten doğru olarak kurgulanmış bir kelime grubu değildir. Vaktim olursa bu kelimenin Türkçesi ve kopeli'nin kullanma biçimi hakkında bir iki satır karalarım.. Argo da böyle bir kelime var mı? Bunu da araştırırım tabiki.....

Bu arada "Ermeniler" ifadesi kişileri değil bir milleti temsil eder....
Kopeli'nin Türkçe'yi kullanmadaki kusurlarını da hoş görmemiz gerekir.....
ferahzade

Postby hagop » 29 Dec 2008, 03:56

Cok isabetli olmus Ferahzade. Kopeli artik bu yazilardaki hususlari bir guzel aciklar, biz de ibret aliriz.
hagop

Postby kopeli » 31 Dec 2008, 04:23

söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil..

oncelikle belirmekisterim yaptığınız yorumlardan anlaşılacağı üzere Türkçem hakkında yorum yapacak kişiler değilsiniz.

Daha önce de belirttiğim gibi kolpa ermeniler sozü topluluğa deil şahıslara ait bir ifadedr.
Şöyleki; Türkiyede kullanılar bir argo terim olan kolpabaşka bir argo karşılığı olan çakma gibi sahtesi anlamına gelmektedir. Örneğin ülkemizde ki birbayan sanatçı için çakma madonna tabiri kullanılmaktadır. BUnun sebebi madonnanın çakmalığı değil ifade edilensanatçının ona benzemesi ve onun sahtesi görünümünün verilmesidir.

Yan bu durumda kolpa ermeniler ermeni halkı değil onlara benzemeye calışan amaaslen ermeni olmayan kişileri kapsamaktadır..
kopeli

Postby hagop » 01 Jan 2009, 02:13

Siz kimin Ermeni oldugunu, kimin Ermeni olmadigini nasil biliyorsunuz, hayret dogrusu? Ihtisasinizin yanliz dilbilimini icermedigini, genetik bilimini de icerdigini bari soyleseydiniz. Hani o kadarla kalsa iyi. Tanimadiginiz insanin yazdiklarindan Ermeni genleri olup olmadigini bilebiliyorsunuz. Diger genetikciler henuz sizin sevyenize gelmis degil, onlar daha testlerle falan insanin genetigini saptiyorlar. Oyle gozukuyor ki sizin metodunuz daha guvenilir cunku bazi (art niyetli, vatan dusmani olacak) Turk genetikciler Hemsinliler Ermenidir diye testler yaptilar diye duyumlar var. Siz o testlerin sonuclarinin yanlis oldugunu zaten boylece ispatlamis oldunuz. Ben sizin yerinizde olasam bu gece bilime ve vatana yaptiginiz hizmetten dolayi huzurlu bir uyku uyurdum.
hagop

Postby kopeli » 09 Jan 2009, 22:43

sn hagop

bu yargınız tutumunuzun kaynağı TÜRKÇEYİ sadecedil oalrak bilmenizden dolayıdır.Heryerdekendıne ozgu sokak agzı argo terimler mevcuttur.ve bu konusmalr heryerde yapılır.Benimkide sadece bundan ibaretti.

kısaca argo tabirle bir konusma yaptım
kopeli

Previous

Return to Türkçe · Турецкий · Turkish · Թուրքերեն